Všeobecné obchodní podmínky


Článek 1

Provozovatelem internetového obchodu www.svetvoziku.cz  je Josef Novotný,  Vinice 11, 289 03 Městec Králové, IČ: 74781120, DIČ: CZ8011083091. Jsem plátce DPH.

Článek 2

Kupující


Při objednání vyplní objednávkový formulář, kde uvede, zda nakupuje jako soukromá osoba (vyplní jméno, příjmení, adresu, telefon a e-mail) nebo jako podnikatel jednající v rámci své obchodní nebo jiné podnikatelské činnosti (vyplní název firmy, adresu, IČO, DIČ, telefon a e-mail). Vybere způsob platby a dodávky zboží.

Článek 3

Cena

Kupující si zboží vybere v internetovém katalogu. Cena výrobku vždy odpovídá ceně, která je uvedena v internetovém katalogu v době objednání výrobku.

Článek 4

Potvrzení objednávky

Po odeslání objednávky zákazník obratem obdrží potvrzení přijetí objednávky s potvrzeným způsobem platby a způsobem dodání.

Článek 5

Zrušení objednávky

Objednávku může kupující zrušit nejpozději jeden den před expedicí zboží ze skladu, na telefonu:

+420 737 109 986 nebo e-mailem na obchod@svetvoziku.cz.

Článek 6

Druhy plateb

Způsob úhrady zboží je možný:

 1. v hotovosti,
 2. na dobírku,
 3. platební kartou
 4. platbou na účet prodávajícího

 

Číslo účtu je 219622517 / 0600, vedený MMB, a. s. PODĚBRADY. Pokud se zákazník rozhodne pro platbu na účet, bude mu zboží rezervováno po dobu 5 dnů od potvrzení objednávky.

Článek 7

Platba převodem

Pokud se zákazník rozhodne pro platbu převodem na účet, bude mu zásilka odeslána po připsání peněz na účet prodávajícího.

Článek 8

Doprava

1. DPD

Zboží vhodného charakteru odesíláme kurýrem DPD.
Max. délka (nejdelší strana): 175 cm
Max. obvodová délka (2x šířka + 2x výška + délka): 300 cm
Max. hmotnost zásilky: 50 kg
Cena dle hmotnosti, uvedena v eshopu.


Cena dopravy ČR - DPD (cena vč. DPH):
  0 - 15kg    240Kč

Poplatek za dobírku 40Kč.

2. Toptrans

Zboží vhodného charakteru odesíláme kurýrem Toptrans - rozměrné a těžké produkty (nápravy, nájezdy, držáky motocyklů,…).

Max. hmotnost zásilky: 50 kg

Cena dopravy ČR - Toptrans (cena vč. DPH):
    0 - 50kg    550Kč
  50 kg a více 800Kč

Poplatek za dobírku 100Kč.

3. Osobní odběr v síti výdejních míst Zásilkovna

Co je Zásilkovna?

Nový levnější způsob doručení zboží od eshopů k zákazníkům do výdejních míst v síti Z-point. Čas a peníze ušetří každý - eshop i zákazník objednávající zboží. Už žádné fronty na poštách, ani hodiny čekání na kurýra. Vy rozhodnete, kdy a kde si zásilku vyzvednete a netlačíme na vás - na vyzvednutí máte vždy čas minimálně 7 dní. Zboží z e-shopu si můžete na výdejním místě prohlédnout a zaplatit až v hotovosti na místě. Nákup z internetu je tak pro vás bezpečnější, než kdykoli dříve. Doba doručení 2 - 4 dny.

a) Standardní zásilky do 5 Kg (ČR) – 100Kč, poplatek za dobírku 22Kč

   • Maximální hmotnost zásilky: 5 kg
   • Maximální rozměr jedné strany zásilky: 70 cm
   • Maximální součet rozměrů všech tří stran zásilky: 120 cm (např. zásilka o rozměrech 50×40×30 cm)

 

b) Standardní zásilky do 10 Kg (ČR) – 190Kč, poplatek za dobírku 22Kč

   • Maximální hmotnost zásilky: 10 kg
   • Maximální rozměr jedné strany zásilky: od 70 cm do 120 cm
   • Maximální součet rozměrů všech tří stran zásilky: od 120 cm do 150 cm

 

4. Doprava zdarma

Přívěsný vozík Vám také můžeme dovézt ZDARMA na Vámi určenou adresu v ČR.  V případě, že konečná hodnota objednávky činí minimálně 50.000,-Kč, jeho doprava Vám nebude účtována. V ostatních případech Vám vypracujeme individuální cenovou nabídku dopravy. Rozvozový termín se vždy domlouvá individuálně dle možností zákazníka, po dohodě i o víkendu, za vlastními vozy – po své ose. K zakoupeným vozíkům od nás obdržíte všechny potřebné dokumenty: velký TP, daňový doklad, návod k obsluze. Samozřejmostí je možnost převzetí zboží na naší adrese:  Vinice 11, Městec Králové.

5. Doprava k zákazníkovi (pouze pro vozíky)
Cena dopravy bude určena individuálně. Obvykle 5 Kč/km – počet km je počítán pouze na místo doručení.

Článek 9

Převzetí zboží

Při převzetí zboží kupující standardně přebírá a překontroluje neporušenost obalu. Jakékoliv zjištěné závady zapíše do průvodního listu dopravce, v případě pochybností o neporušenosti zboží zásilku nepřevezme. Podpisem průvodního listu zákazník stvrzuje, že zásilka byla dodána v pořádku a na pozdější reklamace porušenosti obalu již nebude brán zřetel.

Článek 10

Doklady

Spolu se zbožím kupující obdrží Fakturu - daňový doklad, který je zároveň dodacím listem, dokladem o zaplacení zboží a nahrazuje i záruční list.

Článek 11

Osobní odběr

Kupující si může po dohodě osobně vyzvednout zboží objednané za internetové ceny.

Článek 12

Záruční podmínky

Záruční podmínky se řídí platnou právní úpravou a platným Reklamačním řádem.

Článek 13

Odstoupení od smlouvy zákazníkem

V souladu s občanským zákoníkem, má kupující (ne však podnikatel – osoba, která při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své obchodní nebo jiné podnikatelské činnosti) právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží. Odstoupení musí být učiněno tak, že kupující doručí prodávajícímu oznámení o odstoupení od smlouvy, a to e-mailem na obchod@svetvoziku.cz, nebo na adresu Vinice 11, 289 03 Městec Králové.  Zakoupené zboží kupující doručí na své vlastní náklady na adresu Vinice 11, 289 03 Městec Králové po obdržení oznámení o odstoupení.  Zboží odeslané na dobírku nebude prodávajícím převzato. Vrácený výrobek musí být ve stavu, v jakém byl při převzetí kupujícím, a to včetně veškeré dokumentace a příslušenství. Pokud bude zboží nepoškozené a kompletní, prodávající odešle peníze na účet kupujícího nejpozději do 30 dnů. Pokud by vrácené zboží bylo jakkoliv poškozené či opotřebované, vyhrazuje si prodávající právo na náhradu škody, kterou je oprávněn započítat oproti kupní ceně.

Článek 14

Odstoupení od smlouvy prodávajícím

Prodávající je oprávněn od smlouvy odstoupit pouze do okamžiku odeslání zboží, zejména z důvodu momentálně vzniklé nedostupnosti objednaného zboží. O odstoupení je však prodávající povinen neprodleně informovat kupujícího a pokusit se dohodnout s ním možné řešení.

Článek 15

Potvrzení souhlasu s VOP

Kupující při potvrzení každé objednávky zboží z internetového obchodu potvrzuje souhlas s platnými všeobecnými obchodními podmínkami.

Ověřeno zákazníky

„Vaši spokojenost s nákupem zjišťujeme prostřednictvím e-mailových dotazníků v rámci programu Ověřeno zákazníky, do něhož je náš e-shop zapojen. Ty vám zasíláme pokaždé, když u nás nakoupíte, pokud ve smyslu § 7 odst. 3 zákona č. 480/2004 Sb. o některých službách informační společnosti jejich zasílání neodmítnete. Zpracování osobních údajů pro účely zaslání dotazníků v rámci programu Ověřeno zákazníky provádíme na základě našeho oprávněného zájmu, který spočívá ve zjišťování vaší spokojenosti s nákupem u nás. Pro zasílání dotazníků, vyhodnocování vaší zpětné vazby a analýz našeho tržního postavení využíváme zpracovatele, kterým je provozovatel portálu Heureka.cz; tomu pro tyto účely můžeme předávat informace o zakoupeném zboží a vaši e-mailovou adresu. Vaše osobní údaje nejsou při zasílání e-mailových dotazníků předány žádné třetí straně pro její vlastní účely. Proti zasílání e-mailových dotazníků v rámci programu Ověřeno zákazníky můžete kdykoli vyjádřit námitku odmítnutím dalších dotazníků pomocí odkazu v e-mailu s dotazníkem. V případě vaší námitky vám dotazník nebudeme dále zasílat.“

Závěrečná ustanovení

Tyto obchodní podmínky platí ve znění uvedeném na internetových stránkách prodávajícího, v den uzavření kupní smlouvy.