Napsali o nás

Ověřený zákazník
5 5 5 5 5
Musím ocenit až neuvěřitelnou rychlost. Večer jsem objednal s možností osobního odběru, hned druhý den dopoledne zboží bylo připraveno a odpoledne vyzvednuto. Děkuji a doporučuji.

2021-06-8

Ověřený zákazník
5 5 5 5 5
Objednáno, zaplaceno, vyzvednuto, není co dodat prostě super

2021-05-7

Ověřený zákazník
5 5 5 5 5
Vše oki, bezvadná komunikace, rychlé dodání zboží.

2021-05-5

Ověřený zákazník
5 5 5 5 5
Vše perfektní!!!!!

2021-04-15

Ověřený zákazník
5 5 5 5 5
Vše proběhlo v pořádku, zboží jsem objednal a v uvedenou dobu obdržel.

2021-03-23

Autopřepravníky

Přívěs, vozík pro přepravu automobilů. Pro přepravu aut nabízíme tyto specializované přívěsy - auto přepravníky.

S výběrem vozíku Vám rádi poradíme. Pro více informací nás kontaktujte.

 

Jízdní vlastnosti

Uložení kol:

Autopřepravníky s uložením kol vedle ložné plochy mají nižší těžiště, což výrazně zlepšuje jízdní vlastnosti. Zároveň to ale znamená, že je autopřepravník širší, než varianta s uložením kol pod ložnou plochou. Proto jsou autopřívěsy s uložením kol pod ložnou plochou rozšířenější.

Brzdy a bezpečnost:

Všechny autopřepravníky jsou brzděné. Brzděný přívěs je šetrnější k vozidlu a zaručuje bezpečnější jízdu. Pro vyšší bezpečnost k autopřepravníkům můžeme dodat i stabilizační přívěsový kloub. Jedná se o speciální typ přívěsového kloubu, s jehož použitím dojde k pevnému spoji mezi tažným vozidlem a přívěsem. Toto spojení zabrání případnému rozkmitání nebo rozvlnění přívěsu za automobilem (například autopřepravník IMOLA nebo DAYTONA LIGHT).

Počet náprav:

Obecně platí – čím vyšší hmotnost nákladu, tím více náprav. Dodáváme jednonápravové, dvounápravové i třínápravové autopřepravníky. Vyšší počet náprav zajišťuje větší stabilitu, lepší tlumení nárazů a lepší rozložení hmotnosti naložených aut.

Hmotnost nákladu:

Největší dopad na jízdní vlastnosti má samozřejmě hmotnost nákladu. S vysokou hmotností se při jízdě výrazně projeví vlastnosti vozíku (viz výše) a stoupá důraz na správné uchycení nákladu. I s těžkým nákladem lze jezdit bezpečně.

 

Naložení vozidla na autopřepravník

Nájezdy:

Nájezdy autopřepravníku jsou uloženy pod nebo na ložné ploše, případně jsou pevně spojené s přívěsem (varianta kratších nájezdů). Nájezdy jsou převážně hliníkové, případně železné z profilovaného plechu.U skříňového přívěsu FORMULA dodáváme místo nájezdů najížděcí rampu.

Sklopný mechanismus:

Sklopné autopřepravníky mají zlom nad osou kol. Jako pohon obvykle slouží ruční hydraulická pumpa, variantně je možné nabídnout sklápění pomocí hydraulického elektroagregátu.

Kombinace nájezdů a sklápění

Kombinace předchozích řešení nabízí nízký nájezdný úhel – tedy snadné naložení vozidel s velmi nízkou světlou výškou.

K většině autopřepravníků dodáváme i mechanický nebo elektrický naviják. Mechanický naviják je odnímatelný a je možné jej upevnit na levé i pravé straně.

 

Přeprava automobilů

Typ ložné plochy:

Ložná plocha autopřepravníku je v provedení plato nebo skříň (FORMULA).

Podlaha:

Povrch ložné plochy napomáhá uchycení vozidla na autopřepravníku. Dodáváme protiskluzový plech, voděodolnou překližku nebo hliníkové skládané profily.

Konstrukční rychlost:

Konstrukční rychlost se liší dle typu přívěsu. Naše autopřepravníky jsou konstruovány pro 80 km/h, 100 km/h, nebo 130 km/h.

 

Uchycení aut na přepravníku

Kotvící oka:

Kotvicí oka jsou zapuštěna přímo v podlaze autopřívěsu, nebo jsou uchycena v bočních podélných profilech.

Rozpěrná tyč, klíny:

Ke všem autopřepravníkům dodáváme stavitelné rozpěrné tyče nebo hliníkové dorazové klíny.

 

Přívěsné vozíky pro přepravu automobilů, autopřepravníky

113 produktů

Zobrazení 1-12 z 113 položek

Aktivní filtry